strona glowna pl strona glowna pl strona glowna pl strona glowna eng
ATRAKCJE:


Rewa to jedna z najmodniejszych w ostatnich latach nadmorskich miejscowości w Polsce, dysponująca idealnymi warunkami do wypoczynku. Miejscowość w wietrzne dni zamienia się w raj windsurfingu oraz pozostałych sportów wodnych. W czasie słonecznych, letnich miesięcy plaże Rewy służą turystom do opalania się, a ciepłe wody zatoki do morskich kąpieli.

Sporty wodne
Rewa nie bez powodu uznawana jest za stolicę sportów wodnych. Mierzeja Rewska stwarza nie tylko doskonałe, ale także bezpieczne warunki do uprawiania sportów, takich jak windsurfing, kitesurfing czy żeglarstwo. W jednym miejscu dostępne są dwa akweny i dwie plaże. Co roku od maja do września na terenie Rewy działają szkółki sportów wodnych organizujące zajęcia zarówno dla początkujących, jak i dla osób które miały już okazję spróbować swoich sił w tej dziedzinie.

Grota w Mechowie
Grota Mechowska to jaskinia sufozyjna znajdująca się we wsi Mechowo (gmina Puck). Jest to jedyna tego typu jaskinia na całym Niżu Europejskim. Ta swoista osobliwość geologiczna uważana jest za jeden z najatrakcyjniejszych krajobrazowo obiektów przyrody nieożywionej w Polsce. Obecnie grota wraz z najbliższym otoczeniem stanowi rezerwat przyrody podległy Państwowej Radzie Ochrony Przyrody. W jaskini występują różne formy naciekowe tj. polewy, stalaktyty i stalagmity.

Neogotycki zamek w Rzucewie
Na pięknym klifowym brzegu nad Zatoką Pucką znajduje się wyjątkowy neogotycki pałac. Fundatorem budowli wzniesionej w latach 1840-45 był ród von Below. Pałac zbudowany jest w stylu Tudorów w formie zamku z dwiema wieżami, arkadowym portykiem i wieżyczkami. Obecnie w murach zamku mieści się hotel „Jan III Sobieski”. Przy samym obiekcie znajduje się ponadto stadnina koni. Na zamkowej wieży znajduje się taras widokowy z barkiem i basenem dla dzieci, z którego można podziwiać panoramę okolicy.

Atrakcje turystyczne Gdyni
Gdynia, Sopot i Gdańsk to trzy doskonale uzupełniające się miasta: Gdańsk to 1000-letnia historia, Sopot - kurort, Gdynia to wedle uczonych najbardziej słoneczne miasto w Polsce, które oprócz słońca ma do zaoferowania wiele innych atrakcji.

Choć Gdynia jako miasto jest bardzo młoda, osiada na swym terytorium zabytki liczące setki lat takie jak np. XIII-wieczny kościół Michała Archanioła na Oksywiu, XVII-wieczne budowle zespołu pałacowo-parkowego Kolibki czy neogotycki dworek z przełomu wieków XVII i XVIII w Orłowie, przy ul. Folwarcznej.

W sercu Gdyni, w tzw. Nadmorskiej Strefie Prestiżu - tuż przy plaży mieści się Muzeum Miasta Gdynia - nowoczesne w swej architektonicznej formie zgromadziło bogate zbiory kultury materialnej dotyczącej miasta. Jego głównym zadaniem jest ukazanie fenomenu miasta Gdyni, od początku jego istnienia do dnia dzisiejszego.

Główna ulica Gdyni - Świętojańska, to trakt handlowy z setkami eleganckich magazynów, butików, dziesiątkami barów, restauracji, pubów i kawiarni, które latem otwierają w plenerze swoje ogródki.

Na Skwerze Kościuszki, cumują okręty-symbole, znane i ważne nie tylko dla Polaków: „ORP Błyskawica” - jedyny już w świecie niszczyciel-weteran II wojny światowej i klasycznie piękna, biała fregata „Dar Pomorza". Ten drugi przez wiele uznawany jest za najpiękniejszy na świecie żaglowiec, którego pokład był szkołą życia dla pokoleń marynarzy. Oba okręty mają dziś status muzeów. Ponadto Gdynia jest portem macierzystym dla pozostających w ciągłej służbie dużych żaglowców - Daru Młodzieży, Iskry i Pogorii, a także legendarnego Zawiszy Czarnego - flagowego żaglowca polskich harcerzy.

Podczas spaceru po Skwerze warto również odwiedzić Planetarium im. A. Ledóchowskiego, gdzie można podziwiać z bliska tysiące gwiazd i innych ciał niebieskich, obejrzeć planety, zrozumieć istotę zaćmień Słońca i Księżyca, poznać wiele innych ciekawych zjawisk astronomicznych.

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego posiada imponującą kolekcję setek morskich gatunków fauny i flory z egzotycznych mórz i oceanów.

Bazę dla wszelkich imprez żeglarskich stanowi gdyńska Marina - największa i najnowocześniejsza w Polsce. Jej niewątpliwym atutem jest położenie w samym centrum Miasta. To jeden z najpiękniejszych zakątków Gdyni. Od wczesnej wiosny do późnej jesieni w przystani żeglarskiej panuje ruch. I stoją tu obok siebie zarówno wspaniałe i luksusowe jachty, jak i całkiem małe i skromne łódki.

Warto wspomnieć, że co roku na przełomie lipca i sierpnia odbywają się regaty Gdynia Sailing Days, które ściągają najlepszych żeglarzy świata.

 Koniecznie trzeba wejść Kamienną Górę, wznoszącą się nad Śródmieściem, żeby ze szczytu obejrzeć panoramę Gdyni - zalesionych wzgórz, portu i morza aż po horyzont, z majaczącą w oddali kosą Półwyspu Helskiego. To jeden z najpiękniejszych, eksportowych wręcz, krajobrazów polskich.

  Kolejny uroczy szlak prowadzi wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Ten pasaż ma chronić przede wszystkim stromy, klifowy brzeg przed natarczywością fal, ale jest zarazem od lat ponad trzydziestu jedną z większych atrakcji miasta.

  Wieczorami, dodatkową atrakcję dla spacerowiczów stanowią przytulne kafejki i tawerny, w których w zależności od upodobań, można  posłuchać jazzu lub szant i oczywiście zjeść pyszną rybę lub inne wykwintne frutti di mare, ale także coś klasycznie polskiego.

 U stóp klifowego urwiska, w nadmorskiej dzielnicy - Orłowo jedyną w swoim rodzaju scenę letnią - na plaży - ma gdyński Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza. Szum wiatru i fal, towarzystwo mew, rybacy wracający wieczorem z połowu - stanowią nieodłączną scenerię spektakli, na które przybywają tłumnie widzowie - nie bacząc na pogodę... A letnie burze dodają dramaturgii wystawianym tu sztukom.... 

Tuż nad morzem,  wspaniale również słucha się muzyki, czy są to szanty, czy blues albo jazz, a nawet koncerty symfoniczne! W Gdyni na melomanów czeka bardzo szeroka gama propozycji. Szczególnie bogaty repertuar ma Teatr Muzyczny (zresztą - także z widokiem na morze), który wystawia zarówno słynne światowe musicale jak i premierowe przedstawienia polskich artystów. Jest to jedna z najlepszych scen muzycznych kraju. Na spektakle publiczność przyjeżdża z daleka rezerwując bilety z wielotygodniowym wyprzedzeniem.

Gdynia, to miasto festiwali. Od kilku lat w lipcu, na lotnisku Gdynia-Kosakowo - odbywa się jedna z największych i najlepszych imprez muzycznych Europy - Heineken Open'er Festival.

Ponadto Gdynia, to miasto które kocha jazz. Na początku lipca odbywa się tu jedyny w Europie Ladies' Jazz Festiwal, podczas którego można posłuchać najwybitniejszych instrumentalistek i pieśniarek jazzowych. Również w lipcu na Bulwarze Nadmorskim odbywa się Blues Festival. Z kolei we wrześniu ma miejsce Festiwal Muzyki Sakralnej, na który od lat przybywają do Gdyni wspaniali artyści z całego świata - orkiestry symfoniczne, chóry, soliści.